امروز: دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨


  چاپ        ارسال به دوست

تأکید رئیس دانشگاه لرستان بر جامعه محور بودن دانشگاهها

 

رئیس دانشگاه لرستان، در اولین نشست شورای مشورتی اعضای هیئت علمی جوان دانشگاه لرستان، گفت:«اعضای هیئت علمی جوان بایستی نقش اثرگذارتری در زمینه تقویت ارتباط بین دانشگاه و جامعه در جهت رفع چالشها و نیازهای جامعه داشته باشند».

دکتر خسرو عزیزی، در این نشست که ظهر روز چهارشنبه، 22 خردادماه در محل اتاق جلسات حوزه ریاست دانشگاه لرستان تشکیل شد، تشریح کرد:«ایجاد رشته های تحصیلی در دانشگاهها باید در تناسب با نیازهای جامعه باشد و دانشگاه نسل چهارم یک دانشگاه جامعه محور است».

دکتر عزیزی، افزود:«متأسفانه برخی گسستها بین دانشگاه و جامعه وجود دارد که همگی باید کوشش کنیم این گسستها از بین برود و این مهم، در قالب جامعه گرایی و تقاضامحوری تحقیقات و پایان نامه های دانشجویی، محقق می شود».

وی اظهار داشت:«ارتقای دفتر کارآفرینی دانشگاه لرستان به مدیریت ارتباط با جامعه و کارآفرینی دانشگاه در راستای تقویت مفاهیم دانشگاه نسل سوم و دانشگاه نسل چهارم بوده است و این مسیر باید تقویت شود».

رئیس دانشگاه لرستان، بیان داشت:«نیروهای جوان دارای انگیزه و انرژی کافی جوانی برای انجام تحقیقات و پژوهشهای کاربردی در راستای تلاش علمی برای رفع چالشها و نیازهای جامعه هستند».

دکتر خسرو عزیزی، تصریح کرد:«تجربه گرایی و جوانگرایی در محیط دانشگاه در تعادل با همدیگر و همگام با هم، یک حرکت مثبت علمی در جهت تقویت ارتباط بین دانشگاه و جامعه، ایجاد می کنند».

رئیس دانشگاه لرستان، افزود:«دانشجو باید در مدت تحصیل، مهارتهای کافی را بیاموزد تا وقتی که فارغ التحصیل شد بتواند با اتکای به خودش به عنوان یک کارآفرین، هم برای خود و هم برای دیگران، اشتغالزایی کند که این مهم، باعث کاهش نرخ بیکاری در جامعه می شود».

دکتر خسرو عزیزی، توضیح داد:«یک دانشگاه جامع از نظر علمی، دانشگاهی است که مباحث آموزشی، پژوهشهای کاربردی و توجه به تحقیقات در جهت رفع نیازهای جامعه را با هم پیش ببرد».

گفتنی است در این نشست، مدیر امور پژوهشی دانشگاه لرستان (دکتر احمد احمدی خلجی)، مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه لرستان (افشین مرادی فرد) و مدیر ارتباط با جامعه و کارآفرینی دانشگاه لرستان (دکتر سیدنجم الدین الماسی)  نیز حضور داشتند.

اعضای هیئت علمی جوان حاضر در این نشست، دیدگاهها و نقطه نظرات خود را با رئیس دانشگاه لرستان، در میان گذاشتند.
١٣:٥٣ - چهارشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٥٧٠٦    /    تعداد نمایش : ٦٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تمامی حقوق برای دانشگاه لرستان محفوظ می باشد.طراحی و پشتیبانی: واحد فناوری اطلاعات