Ar En
اخبار > دعوت برای شرکت در رقابت علمی کنز/ بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص)/ دانشمندان، محققان و دانشجویان جهان اسلام


  چاپ        ارسال به دوست

دعوت برای شرکت در رقابت علمی کنز/ بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص)/ دانشمندان، محققان و دانشجویان جهان اسلام

 

 

دومین دوره رقابت علمی کنز برگزار می‌شود تا دستاوردهای علمی و راه‌کارهای نوآورانه بین‌المللی جهان اسلام، پاسخ‌گوی نیازها شود. 

دومین دوره رقابت علمی کنز سال ۱۴۰۰ توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

همه دانشگاهیان،‌ دانشجویان و نوآوران زیر ۴۵ سال جهان اسلام دعوت هستند تا دستاوردهای علمی و راه‌کارهای نوآورانه خود را در این رویداد ارائه کنند.

این رویداد جهانی در محورهای «اقتصاد بانکداری و تأمین مالی»، «انرژی، آب و محیط‌زیست»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات»، «سلامت و فناوری‌های پزشکی»، «حمل‌ونقل» و «معدن و صنایع معدنی» برگزار خواهد شد.

شرکت‌کنندگان در آن تا 29 مهرماه سال جاری فرصت دارند تا دستاوردهای علمی خود را در بخش آزاد رویداد یا در پاسخ‌ به چالش‌های تعریف شده توسط نهادهای داخلی و بین‌المللی در قالب یک ویدئوی ۳ تا ۵ دقیقه‌ای ارائه کنند.

این دستاوردها می‌تواند در قالب ایده، مقاله، کتاب، نمونه اولیه محصول یا محصول جدید باشد.

رقابت علمی کنز نه فقط یک رقابت، بلکه بازاری است که دانشمندان، محققان و نوآوران جوان می‌توانند مشتریانی فراتر از مرزهای کشور خود برای دستاوردهای علمی‌شان بیابند و جوایزی چون کمک هزینه فرصت مطالعاتی به ارزش ۲ هزار دلار، امتیاز ویژه برای بهره‌مندی از پلتفرم‌های شبکه‌سازی بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) و غیره دریافت کنند.

بنیاد مصطفی(ص) در تکمیل زنجیره ارزش، رقابت علمی کنز را میان دانش‌پژوهان، دانشجویان و اساتید (زیر ۴۵ سال) که ایده‌های علمی خود را در قالب یک ارائه تصویری عرضه می‌کنند، معرفی و برگزار می‌کند.

این رویداد برای یافتن بهترین راه‌حل‌های علمی به‌منظور حل مشکلات جامعه با اهداف استفاده از ظرفیت‌های جامعه متخصصین، تهیه انباشتی از آثار علمی،‌ ارتقای سطح انگیزش و خلاقیت نخبگان جوان،‌ بسترسازی جهت شناسایی و تبادل ایده‌های علمی و فناورانه و استمرار هدفمند تعامل محققان برگزار می‌شود.

اولین دوره این رقابت در سال 1397 و در ۵ حوزه سلامت، انرژی، اقتصاد، آب و محیط زیست، فناوری اطلاعات و ارتباطات با مشارکت 1045 نفر (753 دانشجو و 292 عضو هیأت علمی) و دریافت 590 اثر از 15 کشور اسلامی برگزار شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای مشاهده و مطالعه جزییات بیشتر و چگونگی شرکت در این رویداد علمی به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنند.

آدرس: https://kans.mstfdn.org/fa/%DA%A9%D9%86%D8%B2-2021/
٠٨:٢٩ - يکشنبه ١٨ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٨٢٠٢    /    تعداد نمایش : ٣٠٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

درباره دانشگاه
+۸۳۰۰ دانشجو +۳۰۰ اعضای هیات علمی ۶۵ گروه آموزشی
در سال 1372 عملاً و به طور رسمي از عنوان مجتمع به دانشگاه ارتقاء يافت. هيأت امناي اين دانشگاه نيز در سال 1383 از هيأت امناي دانشگاه‌هاي منطقه غرب کشور جدا شده و بصورت مستقل فعالیت دارد. دوره اول هیات امنای این دانشگاه از سال 83 تا 88 بوده و دوره دوم از سال 89 تا کنون ادامه دارد.