اخبار

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در مجمع بسیجیان استان لرستان: استعمار نو با فرهنگ، اقتصاد و رُعب تلاش کرده است ملت‌ها را تحت سلطه درآورد

۱۴۰۱/۱۰/۲۶

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در مجمع سالانه بسیجیان استان لرستان گفت: «استعمار نو با فرهنگ، اقتصاد و رُعب، تلاش کرده است ملت‌ها را تحت سلطه درآورد».

به گزارش روابط عمومی دانشگاه لرستان، سردار مرتضی کشکولی، در گردهمایی مجمع بسیجیان استان لرستان که روز دوشنبه، 26 دی‌ماه در سالن اجتماعات شهید سلیمانی دانشگاه لرستان برگزار شد، تشریح کرد: «راهبرد استعمار نو، آن بوده است که به‌جای لشکرکشی و جنگ نظامی، بر فرهنگ و اقتصاد کشورها تسلط یابد و ایجاد رُعب، ملت‌ها را تحت سلطه درآورد».

سردار کشکولی، توضیح داد: «تاکتیک استعمار نو آن بوده است که نیروهای خود را از داخل همان جوامع تحت ستم استعمار، انتخاب و برای حکومت، تربیت می‌کرد».

وی، افزود: «انقلاب اسلامی ایران، انقلابی علیه استعمار به‌ویژه استعمار نو بود و بسیاری از راهبردهای استعمار نو را ناکام کرد».

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان، ادامه داد: «استعمار از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون، شیوه‌های مختلفی را اجرا کرده است تا گفتمان انقلاب اسلامی، شکست بخورد که برعکس، هر دفعه، دشمن و استعمار، شکست خورده است».

سردار مرتضی کشکولی، بیان کرد: «فتنه اخیر مهر و آبان‌ماه از جمله فتنه‌ها و جنگ دشمن بود که از ویژگی‌های آن، برنامه‌ریزی برپایه جعل و دروغ رویدادها از طریق فضای مجازی بود».

سردار کشکولی، اظهار داشت: «براساس نظرسنجی اخیر صورت گرفته توسط معاونت علمی و پژوهشی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان در استان، 95 درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، مخالف روش شورش و اغتشاش برای بیان انتقاد و اعتراض بوده‌اند و از روش‌های قانونی، حمایت کرده‌اند».

وی افزود: «محاسبات اشتباه دشمن این بود که اقتدار بسیج و مردم را در حمایت از نظام جمهوری اسلامی ایران، دست کم گرفت».

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان، تصریح کرد: «بسیج، یک مکتب فکری و چارچوب عملی برای همه ابعاد زندگی است و یک کارزار اثرگذار در برابر فتنه‌ها و آشوب‌هاست».

سردار مرتضی کشکولی، تشریح کرد: «همچنین، جمع‌های نخبگانی بسیج و هیئت‌های اندیشه‌ورز بسیجی، تلاش می‌کنند با تکیه بر توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی و رویکردهای علمی و کاربردی، برای رفع مسائل جامعه، به مسئولان، یاری رسانند».

سردار کشکولی، بیان کرد: «اعتلای بیش از پیش انقلاب اسلامی از جمله اهداف مهم مکتب و فرهنگ بسیجی است».

وی، افزود: «تقویت فرهنگ مطالبه‌گری برای رفع مشکلات جامعه از دیگر ویژگی‌های مکتب و فرهنگ بسیجی است».

گزارش تصویری

۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۷:۴۲
۱۲۵۸ بازدید