اخبار

تجمع دانشگاهیان استان لرستان در محکومیت صهیونیسم/ هولوکاست واقعی جنایت بمباران بیمارستان غزه است

۱۴۰۲/۰۷/۲۶

دانشگاهیان استان لرستان با حضور دکتر فرهاد زیویار، استاندار لرستان، دکتر احسان یاوری، معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان و رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان لرستان در محل گلزار شهدای گمنام دانشگاه لرستان، تجمع اعتراضی برای همدردی با مردم مظلوم فلسطین و محکومیت جنایات صهیونیست ها برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه لرستان، این تجمع همدردی و اعتراضی، روز چهارشنبه، 26 مهرماه سال جاری برگزار شد و پرچم رژیم جعلی و جنایت کار صهیونیستی به آتش کشیده شد.

اعضای هیئت علمی، یاوران علمی (کارکنان) و دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان لرستان در این تجمع، شعارهای مرگ بر اسراییل، مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر فرانسه، سر دادند و جنایت صهیونیسم با حمایت آمریکا که طی آن بیمارستان غزه بمباران شد و بیماران، زنان و کودکان پناه گرفته در این بیمارستان، قتل عام شدند را محکوم کردند.

بیانیه بسیج دانشجویی قرائت شد و دانشگاهیان با گفتن تکبیر آنرا تأیید کردند.

همچنین برنامه آتش زدن پرچم رژیم جعلی صهیونیستی توسط بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان اجرا شد.

دانشگاهیان استان لرستان از کشورهای اسلامی و جهان اسلام خواستند اتحاد خود در برابر دشمن صهیونیستی را تقویت کند و اقدامات قاطع و منسجم علیه رژیم جنایت کار صهیونیستی صورت گیرد.

دانشگاهیان استان لرستان، بار دیگر تبعیت کامل و مطلق خود را از راهبری و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اعلام کردند.

دانشگاهیان استان لرستان از مجامع و سازمان های بین المللی خواستند هرچه سریعتر به جنایت اخیر رژیم جعلی صهیونیستی رسیدگی کنند .

دانشگاهیان استان لرستان، آمریکا، انگلیس، فرانسه و سایر قدرتهای حامی این رژیم نامشروع و اشغالگر را محکوم کردند.

در بخش دیگری از این تجمع، دانشگاهیان استان لرستان با قرائت فاتحه و غبارروبی مزار سه شهید گمنام دانشگاه لرستان به مقام شامخ شهیدان احترام گذاشتند.

دانشگاهیان، یاد و خاطره شهیدان فلسطین را نیز گرامی داشتند. آنها در شعارهای خود بر نابودی کامل رژیم جعلی و نامشروع صهیونیستی تأکید کردند.

در بخش دیگری از این برنامه، مداح اهل بیت، سهرابی که مشاور رئیس دانشگاه لرستان در امور ایثارگران است با مداحی، یاد و خاطره شهیدان را گرامی داشت و حاضران با سینه زنی به سوگواری پرداختند.

هولوکاست واقعی، جنایت بمباران بیمارستان غزه است

دکتر احسان یاوری، معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان به عنوان سخنران در این تجمع گفت: «امروز با مشاهده جنایات رژیم صهیونیستی، قلب های همه ما، بیش از پیش آکنده از خشم و نفرت نسبت به استکبار جهانی است».

دکتر یاوری تشریح کرد: «جنایتی که رژیم صهیونیستی با بمباران بیمارستان غزه انجام داد مصداق واقعی هولوکاست است».

وی توضیح داد: «آنهایی که بهانه هولوکاست، 75 سال خون مردم مظلوم فلسطین را در شیشه کردند امروز دیدند که هولوکاست واقعی در بیمارستان غزه اتفاق افتاد».

معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان تصریح کرد: «امروز کجایند مدعیان دروغین حقوق بشر در جهان که وقوع هولوکاست واقعی یعنی جنایت بمباران غزه را محکوم کنند؟».

دکتر احسان یاوری، اظهار داشت: «تعداد چهار هزار نفر در بیمارستان غزه بودند که همه جهان دید چگونه توسط رژیم جنایت کار صهیونیستی به خاک و خون کشیده شدند».

دکتر یاوری، بیان کرد: «جهان دید که زنان و کودکان بی پناه در بیمارستان غزه بمباران شدند و بمباران این بیمارستان با بمب های اهدایی آمریکایی صورت گرفت».

وی ادامه داد: «نزدیک به 1200 نفر مظلومانه تکه تکه شدند؛ وجدان های بیدار بشریت باید به این جنایت بزرگ واکنش نشان بدهند».

معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان افزود: «الان باید فریاد بزنیم کجایند مدعیان دروغین حقوق بشر؟ آیا با وقوع این جنایت نباید مدعیان دروغین حقوق بشر، فریاد برای دفاع از حقوق بیماران، زنان و کودکان مظلوم فلسطین سر بدهند؟».

دکتر احسان یاوری، گفت: «همه جهان باید به ندای مظلومیت کودکان فلسطین پاسخ بدهند و این جنایت باید محکوم بشود».

وی اظهار داشت: «جنایتی که رژیم صهیونیستی انجام داد روی تمام جنایتکاران جهان را سفید کرد و مرزهای سفاکی و پلیدی را جابجا کردند».

معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان تشریح کرد: «دست های رزمندگان اسلام روی ماشه است؛ غیرت همه به جوش آمده است؛ مطالبه انتقام سخت به طور حتم مطالبه همه امت اسلامی است».

دکتر احسان یاوری، توضیح داد: «همه منتظر اشاره و فرمان مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا هستند تا طومار رژیم صهیونیستی و حامیانش را در هم بپیچنند».

دکتر یاوری اظهار داشت: «کسانی که در مقابل جنایت رژیم صهیونیستی سکوت کردند هم در این جنایت شریک هستند».

وی تصریح کرد: «عاشورای امروز و کربلای امروز، غزه و بیمارستان المعمدانی غزه است و هیچ انسان آزاده ای نباید سکوت کند».

معاون استاندار لرستان افزود: «کسی که در برابر این جنایت سکوت کند بدون تردید در برابر جنایت اسراییل شریک است».

دکتر احسان یاوری، تشریح کرد: «جامعه دانشگاهی استان لرستان در کنار سایر اقشار مردم خشم و انزجار خود از جنایت رژیم سفاک صهیونیستی را اعلام می کند».

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان تصریح کرد: «وقوع این جنایت بدون تردید سقوط سریعتر رژیم صهیونیستی را رقم خواهد زد و بدون شک براساس رهنمودهای حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، این غده سرطانی {رژیم جعلی صهیونیستی} نابود و حذف خواهد شد».

وی خطاب به شهیدان سرافراز غزه اعلام کرد راه شهیدان تداوم خواهد داشت و بی تردید تا نابودی کامل رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی، از پای نخواهیم نشست.

سخنان دکتر احسان یاوری با تکبیرهای جمعیت حاضر در تجمع، همراهی و تأیید شد.

تناقضات رفتاری استکبار جهانی

حجت الاسلام و المسلمین فاضلی، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان نیز در سخنانی، با استناد به مبانی دینی، یاری کردن مردم مظلوم فلسطین را تشریح کرد.

وی در سخنانش به تناقضات رفتار و سیاست استکبار جهانی (آمریکا) اشاره کرد مبنی بر اینکه آمریکا از یک سو از جنایت های اخیر رژیم صهیونیستی حمایت می کند و از سوی دیگر از ملل اسلامی و امت اسلامی می خواهد خویشتن داری کند که این خودش یک تناقض آشکار است!

وی در بخش دیگری از سخنانش، به تعالیم پیامبر گرامی اسلام (ص) اشاره کرد که دعای ستمدیدگان، اثرگذار است و به حول و قوه الهی رژیم جعلی صهیونیستی نابود خواهد شد؛ زیرا دعای ستمدیده، اثرگذارترین تیری است که دشمن صهیونیستی را ساقط و محو می کند.

گزارش تصویری

۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۱۴:۰۶
۱۱۹۴ بازدید