اخبار

بازدید وزارتی از مرکز نوآوری دانشگاه لرستان/ آغاز فعالیت مرکز رشد به‌زودی

۱۴۰۲/۰۸/۰۳

خانم ورمزیار، از معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بخش‌های مختلف مرکز نوآوری دانشگاه لرستان بازدید و خبر داد مجوز آغاز فعالیت مرکز رشد دانشگاه لرستان به‌زودی صادر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه لرستان، این بازدید، روز چهارشنبه، سوم آبان‌ماه انجام شد و دکتر محمد جعفری (عضو هیئت علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه لرستان) که با حکم دکتر نظری، رئیس دانشگاه لرستان به عنوان مسئول راه‌اندازی مرکز رشد دانشگاه لرستان منصوب شده است و دکتر سروش آزادبخت، مدیر مرکز نوآوری دانشگاه لرستان، توضیحات لازم را درباره فعالیت‌های گوناگون و متنوع مرکز نوآوری دانشگاه لرستان ارائه کردند.

برنامه‌ریزی آن است که به‌زودی مرکز رشد دانشگاه لرستان راه‌اندازی شود.

خانم ورمزیار، در این بازدید با فعالان شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان مستقر در مرکز نوآوری دانشگاه لرستان گفت‌وگو کرد و در جمع دانشجویان فعالیت‌کننده در این مرکز نیز حضور یافت و با آن‌ها به گفت‌وگو پرداخت.

دکتر سروش آزادبخت، مدیر مرکز نوآوری دانشگاه لرستان و دکتر محمد جعفری، مسئول راه‌اندازی مرکز رشد دانشگاه لرستان در این بازدید، درباره چگونگی فعالیت، میزان درآمدزایی و و اشتغال‌آفرینی واحدهای فناور و نیز زمینه‌های قابل حمایت از سوی وزارت علوم از جمله مباحث زیرساختی، تسهیل‌گری، پشتیبانی و رفع موانع شرکت‌های فناور فعال در مرکز نوآوری دانشگاه لرستان، سخن گفتند.

ورمزیار، ضمن گفت‌وگوهای خود در این دیدار و بازدید، بر حمایت از راه‌اندازی مرکز رشد دانشگاه لرستان تأکید کرد که در آینده نزدیک، مرکز نوآوری دانشگاه لرستان نیز از مجموعه‌های کاری مرکز رشد دانشگاه لرستان خواهد بود.

ورمزیار خبر داد تلاش می‌ّشود تا پایان آبان‌ماه سال جاری، مجوز آغاز فعالیت مرکز رشد دانشگاه لرستان صادر و ابلاغ شود.

وی تصریح کرد دانشگاه لرستان دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های علمی، پژوهشی است و به همین علت امیدوار است مرکز رشد دانشگاه لرستان در آینده به عنوان یک مرکز رشد خلاق و توانمند مطرح شود.

گفتنی است مرکز نوآوری دانشگاه لرستان از زیرمجموعه‌های معاونت پژوهش و فناوری این دانشگاه است.

گزارش تصویری

۱۴۰۲/۰۸/۰۳ - ۲۱:۰۸
۷۳۶ بازدید