اخبار

نشست گسترش همکاری دانشگاه لرستان و شرکت سیمان دورود برگزار شد

۱۴۰۲/۰۸/۰۹

نشست رئیس دانشگاه لرستان با مدیرعامل شرکت سیمان دورود در راستای گسترش همکاری های دوجانبه، کاربردی و مسئله محور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه لرستان، در این نشست که به میزبانی شرکت سیمان دورود استان لرستان برگزار شد دکتر علی نظری، رئیس دانشگاه لرستان در سخنانی، بر اجرای همکاری های مشترک دوجانبه همچون فرصت های مطالعاتی کاربردی، تأکید کرد.

دکتر علی نظری، تشریح کرد: «این نکته اهمیت دارد که ارتباطات دو جانبه از نوع مسئله محور باشند؛ به این معنی که ارتباط بین دانشگاه لرستان و شرکت سیمان دورود باعث رفع یا کاهش نظام مسائل دو طرف در حوزه های کاری مشترک بشود».

دکتر نظری، اظهار داشت: «چند هفته پیش، دانشگاه لرستان با تعداد هشت دانشگاه کشور عراق تفاهم نامه همکاری امضاء کرد که از این ظرفیت و فرصت هم بایستی استفاده کرد».

وی، تصریح کرد: «ارتباط بین دانشگاه با واحدها و کارخانه های تولیدی باید تقویت شود تا تولید دانش بنیان گسترش یابد».

رئیس دانشگاه لرستان، بیان کرد: «برگزاری نشست ها، سمینارها و همایش های مشترک از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه دو طرف باشد».

دکتر علی نظری تصریح کرد: «گسترش ارتباط علمی، تحقیقاتی و پژوهشی بین دانشگاه و کارخانه باعث ارتقای تولید دانش بنیان می شود».

دکتر نظری در بخشی از سخنانش، موضوع اردوهای راهیان پیشرفت را توضیح داد که بازدید اعضای هیئت علمی و دانشجویان با هدف آشنایی با پیشرفت های کشور است.

وی تشریح کرد: «استاد و دانشجو بایستی بازدیدهای علمی از واحدهای تولیدی، صنعتی، دانش بنیان و فناور را گسترش بدهند که مورد تأکید برای مدیران گروه های آموزشی دانشگاه است».

رئیس دانشگاه لرستان بخشی از توانمندی ها و ظرفیت های آزمایشگاه مرکزی دانشگاه لرستان را نیز تشریح کرد.

دکتر علی نظری در گفته هایش، درباره این موضوع توضیح داد که به تازگی تعداد 9 نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه لرستان در فهرست دانشمندان دو درصد برتر جهان قرار گرفته اند.

در این نشست، مدیرعامل شرکت سیمان دورود نیز در سخنانی، اظهار امیدواری کرد ارتباطات دو جانبه و کاربردی گسترش یابد.

مهندس فرهنگ ساکی، مدیرعامل شرکت سیمان دورود تشریح کرد: «یکی از زمینه های مهم که باید از ظرفیت دانشگاه لرستان استفاده کنیم آموزش است؛ در هر زمینه ای که نیاز به آموزش در کارخانه باشد به طور حتم از ظرفیت دانشگاه لرستان استفاده خواهیم کرد».

ساکی، اظهار داشت: «با توجه ویژه جناب اقای هوشیاری، مدیرعامل هولدینگ بالادست، پروژه های جدید کارخانه سیمان دورود در حال گسترش است که خودش باعث تقویت اشتغال و تولید می شود».

وی افزود: «طرح توسعه و اصلاح ظرفیت کارخانه در حال اجراست که نیاز است از همکاری اداره کل محیط زیست استان لرستان هم سپاسگزاری کنم».

مدیرعامل شرکت سیمان دورود ادامه داد: «ما در زمینه بورسیه به ویژه بورسیه دانشجویان نخبه و برتر رشته شیمی استقبال می کنیم؛ همچنین از اینکه دانشگاه لرستان بتواند رشته ای مختص مهندسی سیمان ایجاد کند و یک مرکز در همین راستا از سوی دانشگاه لرستان در دورود ایجاد شود استقبال و حمایت می کنیم».

مهندس ساکی، تصریح کرد: «این نکته اهمیت دارد که رشته های تحصیلی دانشگاه ها در تناسب با رشته های مورد نیاز بازار کار باشند».

وی در بخش دیگری از گفته هایش، از برگزاری دوره های فرصت مطالعاتی در شرکت سیمان دورود براساس توافقات دو جانبه، استقبال کرد.

گفتنی است در این نشست، دکتر مصطفی کرم پور، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان، دکتر دوستی زاده، مدیر گروه ارتباط با جامعه و کارآفرینی دانشگاه لرستان، دکتر صادقی مدیر امور بنیاد نخبگان استان لرستان و برخی دیگر از اعضای هیئت علمی دانشگاه لرستان نیز حضور داشتند و دیدگاه های خود را در رابطه با تهیه و اجرای طرح های مشترک کاربردی و گسترش همکاری های دوجانبه، بیان کردند.


۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۴:۵۰
۱۱۶۰ بازدید