اخبار

دانشکده منابع طبیعی دانشگاه لرستان کارگاه کاربرد هوش مصنوعی در پژوهش را برگزار کرد

۱۴۰۲/۰۸/۱۶

دانشکده منابع طبیعی دانشگاه لرستان در راستای تقویت آموزش های مهارتی، کارگاه مهارت افزایی کاربرد هوش مصنوعی (ChatGPT) در پژوهش را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه لرستان، دکتر علی حقی زاده، رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه لرستان به خبرنگار ما گفت: «کارگاه مهارت افزایی پژوهشی کاربرد هوش مصنوعی(ChatGPT) در تحقیق در مورخ ۱۵ آبان با تدریس جناب آقای دکتر امیدعلی اکبرپور (عضو هیئت علمی گروه آموزشی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی دانشگاه لرستان) برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری رشته های کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد».

دکتر حقی زاده توضیح داد: «سرفصل های آموزشی ارائه شده در این کارگاه، کاربردی بوده و مبانی مورد نیاز برای استفاده از آن در اختیار دانشجویان قرار گرفت».

وی تشریح کرد: «با توجه به اهمیت روزافزون این فناوری در پژوهش، بسیار مهم است که افراد متخصص و علمی، به کسب دانش و مهارت در این حوزه بپردازند و از توانمندی های علمی خود در زمینه پیشرفت فناوری های مربوط به هوش مصنوعی در انجام تحقیقات، استفاده نمایند».

وی ادامه داد: «با در نظر گرفتن این ضرورت، آشکار می شود که به دست آوردن مهارت و اطلاعات تازه در خصوص هوش مصنوعی، فرصت های تحقیقاتی متعددی را پیش روی محققین قرار می دهد و امکان کسب ایده های نوین و تحلیلهای مناسبی را برای بهبود کیفیت تحقیقات علمی فراهم می سازد».

گزارش تصویری

۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۰۸:۲۳
۵۵۵ بازدید