اخبار

مرکز نوآوری دانشگاه لرستان با همکاری انجمن علمی دانشجویی مکانیک کارگاه نرم‌افزار سالیدورک را دوشنبه ها برگزار می کند

۱۴۰۲/۰۸/۲۲

مرکز نوآوری معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان، هر هفته، روزهای دوشنبه، از ساعت 10 تا 12 با همکاری انجمن علمی دانشجویی مکانیک دانشگاه لرستان کارگاه نرم‌افزار سالیدورک را برگزار کرده است و این کارگاه تا پایان ترم تحصیلی جاری ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه لرستان، دکتر سروش آزادبخت، مدیر مرکز نوآوری معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان در گفت وگو با خبرنگار ما تشریح کرد: «معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه در راستای توانمندسازی و آماده کردن دانشجویان برای بازار کار اقدام به برگزاری دوره های تخصصی و مهارت های کاربردی کرده است؛ به همین خاطر مرکز نوآوری معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه دوشنبه‌های هر هفته از ساعت 10 لغایت 12 با همکاری انجمن علمی دانشجویی مکانیک در سالن اجتماعات مرکز نوآوری به مدت ده جلسه با مدرسی بشیر هاشمی اقدام به برگزاری کارگاه « نرم افزار سالیدورک» کرده است».

دکتر آزادبخت افزود: « نرم افزار « سالیدورک» از پیشرفته‌ترین نرم‌افزارهای حال حاضر در زمینه‌ی طراحی سه‌بعدی قطعات صنعتی به شمار می‌رود. این نرم‌افزار به طبقه‌بندی نرم افزارهای موسوم به CAD تعلق دارند که به ابزارهای طراحی به کمک رایانه شهرت دارند؛ این نرم افزار بیش‌ترین استفاده را نزد مهندسان مکانیک، صنایع و طراحان صنعتی دارد. از دیگر کاربران این نرم افزار می‌توان به فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی ورزش، مهندسی توان‌بخشی و گرایش بیومکانیک مهندسی پزشکی اشاره نمود؛ همچنین شبیه‌سازی فرآیندهای جوش‌کاری، ریخته‌گری، قالب‌سازی، تست حرارت، تحلیل تنش و مدل‌سازی مقاومت قطعه تحت انواع بارگذاری‌ها از سایر کاربردهای سالیدورک است».

گزارش تصویری

۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۳:۱۷
۲۱۸ بازدید