امروز: چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

معاون پشتیبانی و توسعه دانشگاه لرستان: گلخانه دانشگاه تا پایان سال تکمیل می شود

 

معاون پشتیبانی و توسعه دانشگاه لرستان از تکمیل گلخانه‌ی این دانشگاه تا پایان سال جاری خبر داد.
دکتر محمد جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد:«سال آینده عملیات اجرایی پروژه تقاطع غیرهمسطح دانشگاه لرستان شروع خواهد شد که مسیر حرکت از خرم‌آباد به این دانشگاه را بیش از  پنج کیلومتر کاهش خواهد داد».
وی اضافه کرد: «برای شروع این پروژه با حمایت نمایندگان شهرستان خرم‌آباد و استاندار لرستان 40 میلیارد ریال اعتبار درنظر گرفته شده است و مابقی اعتبار مورد نیاز نیز از محل اعتبارات استانی و دانشگاه علوم پزشکی و پیام نور تامین خواهد شد».
معاون پشتیبانی و توسعه دانشگاه لرستان با بیان اینکه دانشکده ادبیات و علوم انسانی یکی دیگر از پروژه‌های عمرانی دانشگاه بوده که مطالعات آن انجام شده است، افزود: عملیات احداث آن سال آینده آغاز خواهد شد و اعتبار این پروژه از محل منابع داخلی دانشگاه تامین خواهد شد.
دکتر جعفری گفت: «با اتمام پروژه‌های مذکور، دانشگاه به جز استخر و زمین چمن شماره 2، به تمام فضاهای مورد نیاز دانشگاه دست خواهیم یافت که امیدواریم بر اساس برنامه زمان‌بندی بتوانیم به اهداف مورد نظر برسیم.»
وی خاطرنشان کرد: «دانشگاه لرستان بیش از 20هزار مترمربع از فضاهای آموزشی خود را در راستای قانون آزادسازی حریم قله فلک‌الافلاک مصوب مجلس ششم از دست داد و در این مدت فشار زیادی به دلیل کمبود فضای فیزیکی را تحمل کرد که خوشبختانه در حال عبور از معضل کمبود فضای آموزشی هستیم».
معاون اداری مالی دانشگاه لرستان اضافه کرد: «همچنین 1000متر مربع فضای گلخانه‌ای با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان در حال انجام است که تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد. با راه‌اندازی این گلخانه زمینه کارهای تحقیقاتی و پژوهشی دانشکده کشاورزی فراهم خواهد شد.»
وی بیان کرد: «همچنین یکی دیگر از پروژه‌های دانشگاه لرستان احداث خوابگاه حضرت رقیه (س) با زیربنای 3200 مترمربع بوده که به بهره‌برداری رسیده است».

منبع: خبرگزاری ایسنا.

تاریخ: چهارشنبه 25 بهمن‌ماه.  


 


١٠:٣٣ - چهارشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٣٩٢٥    /    تعداد نمایش : ٨٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تمامی حقوق برای دانشگاه لرستان محفوظ می باشد.طراحی و پشتیبانی: واحد فناوری اطلاعات